Okolí Napajedel

Koupání a rybaření

Mezi Napajedly, Spytihněví a Topolnou najdete rozsáhlá jezera, vzniklá po těžbě štěrku, která nabízí příjemné pohodlí při slunění na travnatých plážích i koupání v čisté vodě. Jsou dostupná pohodlně na kole, nejlépe z cyklostezky podél Baťova kanálu nebo autem – po cestě z Napajedel do Topolné zahnete na druhé odbočce doprava. Zaparkovat můžete u cesty k jezerům.
Jižně od Napajedel také najdete slepá ramena řeky Moravy Pahrbek a Německé, která jsou vhodná spíše k rybaření. Rybáři naleznou veškeré informace zde.

Další přírodní koupání dostupné na kole je v Otrokovicích – Rekreační oblast Štěrkoviště nebo v Ostrožské Nové Vsi - Koupaliště Albatros. K oboum se dostanete po příjemných rovinkách cyklostezek.

 

Hrad Malenovice

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu - leží jen 5 km od Napajedel. Byl založen v 2. polovině 14. století moravským markrabětem Janem Jindřichem, mladším bratrem krále Karla IV. V následujících stoletích prošel několika přestavbami, které z původního gotického středověkého hradu vytvořily renesanční sídlo zámeckého typu, později ještě barokně upravené. Až do poloviny 20. století si hrad udržel funkci obytnou a správní.

www.hradmalenovice.cz

                                                                                                                                                                                   Foto: www.muzeum-zlin.cz

Kostel sv. Jakuba Většího Tečovice

Patří k nejstarším památkám regionu. Byl postaven kolem roku 1260 v románském stylu a později byl upraven goticky a barokně. Interiér je vyzdoben freskami ze 14. stol., vzácná je gotizující kazatelna a křtitelnice ze 13. stol.

Zlín

Centrum Zlínského kraje nabízí spoustu možností, jak příjemně strávit čas. Za návštěvu určitě stojí nově otevřený 14/15 Baťův institut , Zlínský mrakodrap,  nebo také Hvězdárna.
Pro kompletní informace navštivte oficiální stránky města www.zlin.eu.

ZOO Zlín a Zámek Lešná

Zoo Zlín netvoří klece, ale přírodní biopark s prostornými expozicemi zvířat, ve kterých žijí společně savci a ptáci různých zoologických řádů, dohromady 1 233 zvířat.
Za návštěvu stojí také Zámek Lešná z konce 19. století, který je součástí celého areálu.
www.zoozlin.eu

               

Uherské Hradiště

Hlavní centrum Slovácka s bohatou historií a množstvím památek počínaje odkrytými velkomoravskými stavbami až po architekturu městského centra. Mimo jiné zde můžete navštívit expozice Slováckého muzea a Galerie Slováckého muzea. Více informací naleznete na stránkách Městského informačního centra Uherské Hradiště www.uherske-hradiste.cz.

Archeoskanzen a Živá voda Modrá

Obec Modrá u Velehradu je z Napajedel dostupná jak autem, tak i na kole po cyklostezkách.
Archeoskanzen žije každodenním životem obyvatel Velkomoravského sídliště a projekt Živá voda představuje největší sladkovodní tunel v přírodě v Evropě, který vás provede pod hladinou rybníka. Kolem sebe tak přes prosklenou stěnu uvidíte život v potoce, ve velké tůni s chladnomilnými rybami nebo pod hladinou mokřadu.
www.archeoskanzen.cz
www.zivavodamodra.cz

 

Velehrad

Malá obec, na jejímž území se nachází nejstarší cisterciácké opatství na Moravě a je každoročně 5. července cílem Národní pouti na Velehradě, která se koná u příležitosti svátku svatého Cyrila a Metoděje.
www.velehrad.eu
www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule
www.velehradinfo.cz

Hrad Buchlov

Gotický hrad Buchlov, stojící na jednom z vrcholů Chřibů, se řadí k nemnoha hradům, které nebyly nikdy dobyty. Patrně největším unikátem bohatých hradních sbírek je přes dva tisíce let stará egyptská mumie s cedrovou rakví a sarkofágem. Zanechali ji po sobě původní majitelé hradu Berchtoldové, jejichž rodinná hrobka v kapli sv. Barbory určitě stojí za asi desetiminutovou procházku.
www.hrad-buchlov.cz

Zámek Buchlovice

Barokní zámek postavený na úpatí Chřibů spíše připomíná šlechtické sídlo ve slunné Itálii.K prohlídce lákají bohatě zdobené prostory zámku s dobovým vybavením i rozsáhlý anglický park. K vyhledávaným atrakcím zámeckého areálu patří vinotéka v zámeckém sklepě a během sezóny také zcela ojedinělá prodejní výstava fuchsií.
www.zamek-buchlovice.cz

 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2021 Informační centrum Napajedla
Realizace rotate Rotate